Wednesday, June 20, 2012

Emocje i ich rola w ważnych decyzjach życiowych


Emocje są w naszym życiu bardzo ważnym elementem można powiedzieć wręcz że nieodłącznym.Nie ma na świecie człowieka który nie ma w sobie emocji, każde wydarzenie które w naszym życiu ma miejsce wiąże się z emocjami tymi pozytywnymi jak i negatywnymi. Wiele osób ma problemy z panowaniem nad emocjami, mogą przez to mieć problemy w życiu nie dostać wymarzonej pracy czy stracić w oczach kogoś bliskiego. 

Panowanie nad emocjami jest bardzo trudne zwłaszcza jeśli ludzie tłumaczą sobie ,,taki już jestem i nic tego nie zmieni’’ takie podejście jest bardzo negatywne i ma równie negatywne odbicie. Człowiek który nie pracuje nad sobą nad swoim charakterem czy emocjami jest człowiekiem bezwartościowym który w życiu nic nie osiągnie. 

Nikt nie jest doskonały i każdy człowiek niezależnie od wieku czy płci powinien panować nad emocjami. Człowiek który jest szczęśliwy często działa pod wpływem emocji i to tych negatywnych ponieważ euforia zakrywa rzeczywisty stan rzeczy, człowiek podekscytowany tak samo- wybór szkoły też może być pokierowany emocjami. Podobnie w sprzedaży B2B, często handlowcy stosują techniki sprzedaży, które są tak skonstruowane, by wpłynąć właśnie na emocje.

Ważnym wyborem jest praca człowiek który łatwo daje się ponieść negatywnym emocjom, łatwo rezygnują z pracy ponieważ nie umieją z godnością podnieść słów krytyki szefa czy przełożonych. Emocje mają również duży wpływ na życie prywatne często pod wpływem pozytywnych emocji np. z wdzięczności jesteśmy w stanie zmienić dla drugiej osoby całe swoje życie dopiero jak  emocje opadną człowiek widzi że decyzja którą podjął była błędna i podjęta została tylko pod wpływem emocji. 

Kłótnie w związkach i słowa wypowiadane podczas nich też są pod wpływem emocji, potem ludzie żałują tego co powiedzieli jednak nie każdy jest tak wyrozumiały i pewnych słów nie da się cofnąć. Dlatego panowanie nad emocjami jest tak ważne i dlatego ważne jest to by próbować chociaż czasem nad nimi pracować.

No comments:

Post a Comment